LAS partneriai

Sveiki! Jus apsilankėte senojoje Lietuvos architektų sąjungos svetainėje. Joje rasite dar vis aktualią informaciją, kuri buvo skelbta iki 2017.01.01. <br />

Nuomonės

 • Algis Vyšniūnas
  VGTU Urbanistikos katedra

  Nauji nuosavybės santykiai pagimdė naują architekto veiklos pobūdį privačios ir valstybinės nuosavybės sąlygomis. Atsirado daug nevalstybinių, tarp savęs intensyviai konkuruojančių projektavimo įmonių, biurų. Susiformavo nauja architektūrinės ir statybinės veiklos rinka, kurioje dalyvauja užsienio firmos, investitoriai, naudojamos naujos medžiagos ir statybinės technologijos. Architektą–menininką pakeitė architektas–verslininkas ar architektas-vadybininkas.

  plačiau...
 • Pasaulinės meno kaitos tendencijos visuomet daugiau ar mažiau atsispindėdavo Lietuvos menininkų kūryboje. Unikali, pasaulyje negirdėta caro laikų knygnešių tradicija persmelkė visą sovietmetį. Pokario partizanų atvirą ginkluotą rezistenciją natūraliai pratęsė rafinuota kūrybos kalba. Koduotas minčių daugiaprasmiškumas, perkeltinės prasmės primatas, ideologinės raiškos balansas tapo kasdieniu meninkų uždaviniu. 
  Antra vertus, demokratija, nuomonių įvairovė ir visiškas minties ribų neapibrėžtumas dažnai tiesiog išmuša bet kokį realų pagrindą iš po kojų ir pats veiksmas arba jo tikslas pasidaro sunkiai suvokiamas, o praėjęs laiko filtrus – netgi nelabai prasmingas. Prabėgę nepriklausomybės metai dar neišryškino konkrečių meninių srovių, bet jau atskleidė kai kurias raidos tendencijas.

  plačiau...