LAS partneriai

Sveiki! Jus apsilankėte senojoje Lietuvos architektų sąjungos svetainėje. Joje rasite dar vis aktualią informaciją, kuri buvo skelbta iki 2017.01.01. <br />

2012-02-15 KAUET posėdis. Prekybos centras Jonavos g. ("G.Natkevičius ir partneriai")

Neries upės pakrantėje, judrioje Jonavo gatvėje netoli Kauno senamiesčio ketinama statyti naują prekybos centrą („Architektų biuras G.Natkevičius ir partneriai“ (arch. Dovilė Bukauskaitė, Adomas Rimšelis, Gintas Natkevičius).


Projektą nagrinėję Kauno architektūros-urbanistikos tarybos ekspertai pasidalino į dvi stovyklas: vienų nuomone, monotoniškas pastato fasadas pabrėžtų senamiesčio panoramas, kiti pasigedo įdomesnės fasadų, stogo plastikos, nestandartinio įvaizdžio, išraiškingesnio architektūrinio sprendimo, labiau derančio su aplinka.


Ekspertai išreiškė susirūpinimą, jog užmiesčio prekybos centrui būdinga architektūra (horizontalūs, didelių gabaritų abstraktūs tūriai, vidaus ir aplinkos izoliavimas vienas nuo kito, milžiniški parkingai aplink) braunasi artyn miesto centro. Jų nuomone, industrinis pastato architektūros charakteris sunkiai pritaikomas esamame kontekste, nebent būtų specialiai estetizuotas.


Pasigesta transporto ir pėsčiųjų judėjimo Jonavos gatve sprendimų, taip pat – pėsčiųjų ryšių su Žaliakalnio šlaitais ir senamiesčiu..
Keli ekspertai suabejojo kontekste išsiskirsiančios baltos spalvos pasirinkimu, autoriams rekomenduota paieškoti ne tik spalvos ir dekoro, bet ir formos įvairovės.