Puslapį remia

LAS partneriai

Sveiki! Jus apsilankėte senojoje Lietuvos architektų sąjungos svetainėje. Joje rasite dar vis aktualią informaciją, kuri buvo skelbta iki 2017.01.01. <br />

"Reikia architekto": Ta pati ir visiškai kitokia - rekonstruota Lietuvos Nacionalinė biblioteka (0)

Visos amžinos statybos kažkada baigiasi. Net ir Nacionalinės bibliotekos. Tiesą sakant, aštuoneri metai Lietuvos Nacionalinės bibliotekos rekonstrukcijos atrodo kaip minutė, palyginus su faktu, kad Rygoje Nacionalinės bibliotekos pagal architekto Gunaro Birkertso projektą kūryba ir statybos truko beveik 30 metų. Latviai savo taip vadinamu ledkalniu miestovaizdyje didžiuojasi kaip viena šiuolaikiškiausių bibliotekų regione. Ar jai nusileis lietuviškoji?

Po rekonstrukcijos biblioteka greta Seimo rūmų iš išorės neatrodo labai pakitusi, tačiau žada naujų veiklų, pojūčių ir atradimų ne tik ištikimiems knygų mylėtojams, bet ir tiems, kurie iki šiol ne itin domėjosi literatūra. Kokia ir kaip nauja programa ir įvaizdis sutalpinti į vienu iš Vilniaus ženklų laikomu pastatą, laidoje pasakoja architektė Leonilė Majerienė, interjero projekto autorius architektas Jokūbas Jurgelis ir Nacionalinės bibliotekos direktoriaus pavaduotojas infrastruktūrai Aidas Sinkevičius


Foto: Lietuvos Nacionalinės bibliotekos interjeras (2XJ architektūros biuro nuosavybė)

Lietuvos architektų sąjungos laidoje „Reikia architekto“ kas antrą ketvirtadienį – pokalbiai apie šiuolaikinę architektūrą.

Kokiuose namuose ir miestuose norime gyventi? Kas svarbiau: kaina, patogumas ar grožis? Kas reikšmingiau – paminklas galingajam ar erdvė visiems? Kas gražiau – senoviniai mūrai ar stikliniai bokštai?

Laidos autorė ir vedėja Rūta Leitanaitė

Laida transliuojama kas antrą ketvirtadienį 14.35 nuo 2013 m. liepos mėn.

Ankstesnių laidų įrašus, taip pat pilnas pokalbių versijas video formatu galima rasti "Žinių radijo" laidų archyve.

Laidos facebook paskyra

Laidą remia:

  

RSS

Komentarai

  • Komentarų nėra, būk pirmas!


Visi laikai yra privalomi
E-mail: