Puslapį remia

LAS partneriai

Sveiki! Jus apsilankėte senojoje Lietuvos architektų sąjungos svetainėje. Joje rasite dar vis aktualią informaciją, kuri buvo skelbta iki 2017.01.01. <br />

"Reikia architekto": Sovietmečio bažnyčios Lenkijoje. Septintosios dienos architektūra (1)

XX amžiaus antroje pusėje visos Sovietų sąjungos miestus užpildė vienodi, kartotiniai gyvenamieji rajonai, viešieji pastatai, industriniai kvartalai. Tačiau Lenkijoje šiems centrinės valdžios vykdomiems projektams radosi atsvara: sovietinio režimo įtakai nepasidavusi giliai katalikiška visuomenė visus tuos dešimtmečius nenuilstamai statė bažnyčias. Tarp Antrojo pasaulinio karo ir Sovietų sąjungos žlugimo Lenkijoje iškilo keli tūkstančiai šventovių, kurios savo architektūrine išraiška bei užmojais verčia ir stebėtis, ir gūžčioti pečiais, ir kartais nusišypsoti. Tais laikais bažnyčia lenkams tapo ne tik bendruomenės centru, varžomo tikėjimo namais, bet ir savotiška protesto prieš politinę sistemą forma.

Apie specifinę bažnyčių sovietmečiu kūrimo ir statybos istoriją laidoje papasakos architektas Kuba Snopek, su savo kolegėmis Izabela Cichońska ir Karolina Popera neseniai atlikęs didžiulę studiją apie bažnyčias, iškilusias Lenkijoje komunizmo laikotarpiu.


Foto: Igor Snopek 


Foto: Igor Snopek 


Foto: Igor Snopek 

Lietuvos architektų sąjungos laidoje „Reikia architekto“ kas antrą ketvirtadienį – pokalbiai apie šiuolaikinę architektūrą.

Kokiuose namuose ir miestuose norime gyventi? Kas svarbiau: kaina, patogumas ar grožis? Kas reikšmingiau – paminklas galingajam ar erdvė visiems? Kas gražiau – senoviniai mūrai ar stikliniai bokštai?

Laidos autorė ir vedėja Rūta Leitanaitė

Laida transliuojama kas antrą ketvirtadienį 14.35 nuo 2013 m. liepos mėn.

Ankstesnių laidų įrašus, taip pat pilnas pokalbių versijas video formatu galima rasti "Žinių radijo" laidų archyve.

Laidos facebook paskyra

Laidą remia:

  

RSS

Komentarai

  • Komentarų nėra, būk pirmas!


Visi laikai yra privalomi
E-mail: