Puslapį remia

LAS partneriai

Sveiki! Jus apsilankėte senojoje Lietuvos architektų sąjungos svetainėje. Joje rasite dar vis aktualią informaciją, kuri buvo skelbta iki 2017.01.01. <br />

"Reikia architekto": Postmodernizmo architektūra: bjauri ar saugotina ironiška provokacija? (1)

Gimęs ekonominio ir socialinio lūžio XX amžiuje laikotarpiu, kai pasaulyje įsigalėjo ir šiandieną apibrėžiančios kapitalizmo, globalizacijos tendencijos, informacinių technologijų plėtra, postmodernizmas tapo savotiška idėjine revoliucija visose kūrybinėse srityse. Nepretenduojanti į tobulybę, klasikinius architektūros principus ir elementus interpretuojanti ironiškai, eklektiška postmodernizmo architektūra  savo laiku buvo vertinama kontraversiškai. 

Tiesą sakant, šiandien šis požiūris ne ką pozityvesnis. Valstybės, visuomenės brangina ir žavisi senoviniais pastatais ir senamiesčiais, pastarąjį dešimtmetį suaktyvėjo iniciatyvos išsaugoti modernizmo architektūrą, sukurtą tarpukariu, pamažu Rytų Europoje auga supratimas, kad net ir sovietinės okupacijos metais yra sukurta vertingos, saugotinos architektūros. O postmodernizmo architektūros vertė vis dar labai sunkiai matoma. Tokie pastatai plačiosios visuomenės labiau vertinami kaip atgyvenę ir tiesiog…negražūs.  Tai rodo ir dar nenusėdusios dulkės neseniai nugriauto taip vadinamo Giraitės policijos pastato sklype Vilniuje. 

Kur slypi postmodernizmo architektūros vertė ir kaip ją saugoti, laidoje kalbėsimės su Oslo Architektūros ir dizaino mokyklos docente Léa-Catherine Szacka

Lietuvos architektų sąjungos laidoje „Reikia architekto“ kas antrą ketvirtadienį – pokalbiai apie šiuolaikinę architektūrą.

Kokiuose namuose ir miestuose norime gyventi? Kas svarbiau: kaina, patogumas ar grožis? Kas reikšmingiau – paminklas galingajam ar erdvė visiems? Kas gražiau – senoviniai mūrai ar stikliniai bokštai?

Laidos autorė ir vedėja Rūta Leitanaitė

Laida transliuojama kas antrą ketvirtadienį 14.35 nuo 2013 m. liepos mėn.

Ankstesnių laidų įrašus, taip pat pilnas pokalbių versijas video formatu galima rasti "Žinių radijo" laidų archyve.

Laidos facebook paskyra

Laidą remia:

  

RSS

Komentarai

  • Komentarų nėra, būk pirmas!


Visi laikai yra privalomi
E-mail: