Puslapį remia

LAS partneriai

Sveiki! Jus apsilankėte senojoje Lietuvos architektų sąjungos svetainėje. Joje rasite dar vis aktualią informaciją, kuri buvo skelbta iki 2017.01.01. <br />

"Reikia architekto": Katynės muziejus Varšuvoje - architektūra istorinei tiesai (0)

Kaip architektūra gali įprasminti skausmingus istorinius įvykius be patoso, bet giliai? Kaip ji gali išsaugoti istorinę aplinką ir suteikti jai visiškai naują naratyvą? To pavyzdys – vienu geriausių pastarųjų dviejų metų architektūros kūrinių Europoje pripažintas Katynės muziejus Varšuvoje, Lenkijoje. Neseniai įvardintas vienu iš penkių prestižinio Mies van der Rohe – Europos šiuolaikinės architektūros apdovanojimo finalistų, pastatas skirtas Katynės žudynėms atminti.
Prieš beveik 70 metų miške Rusijoje netoli Smolensko NKVD nužudė daugiau nei 21 000 Lenkijos karininkų, policininkų, intelektualų ir civilių belaisvių. Apie muziejų ir juo kuriamą istoriją laidoje papasakos vienas iš Katynės muziejaus autorių, biuro “BBGK architekci” architektas Janas Bžozovskis (Jan Brzozowski).

Foto: Juliusz Sokolowski 

Lietuvos architektų sąjungos laidoje „Reikia architekto“ kas antrą ketvirtadienį – pokalbiai apie šiuolaikinę architektūrą.

Kokiuose namuose ir miestuose norime gyventi? Kas svarbiau: kaina, patogumas ar grožis? Kas reikšmingiau – paminklas galingajam ar erdvė visiems? Kas gražiau – senoviniai mūrai ar stikliniai bokštai?

Laidos autorė ir vedėja Rūta Leitanaitė

Laida transliuojama kas antrą ketvirtadienį 14.35 nuo 2013 m. liepos mėn.

Ankstesnių laidų įrašus, taip pat pilnas pokalbių versijas video formatu galima rasti "Žinių radijo" laidų archyve.

Laidos facebook paskyra

Laidą remia:

   
RSS

Komentarai

  • Komentarų nėra, būk pirmas!


Visi laikai yra privalomi
E-mail: